اخبار و مطالب پزشکی و سلامت

چهارشنبه, 30 خرداد 1403
چهارشنبه, 30 خرداد 1403

افراد زیادی از چربی زیر شکم رنج می‌برند. در این مطلب می‌آموزید که با چه راهکارهایی چربی‌های زیر شکم را از بین ببرید.

به گزارش گیلان سلامت، بدن هر کس چربی را به شکل متفاوتی ذخیره می‌کند. قسمت پایین شکم مکانی است که برای بسیاری از افراد چربی جمع می‌شود. این به دلیل ژنتیک، رژیم غذایی، التهاب و عوامل سبک زندگی است.

هنگام تلاش برای از بین بردن چربی‌های زیر شکم، صبر مهم است ، اما مواردی وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی این روند تلاش کنید.

از بین بردن چربی‌های زیر شکم
ابتدا این ایده را کنار بگذارید که می توانید نواحی چربی را درمان موضعی روی بدن خود انجام دهید. شما می توانید هزاران بار تمرینات تقویت کننده را انجام دهید تا خط کمر شما سفت شود و شاهد کاهش چربی نباشید.

ورزش هایی مانند تمرینات قلبی، یوگا و کرانچ ممکن است ماهیچه های شما را تقویت کرده و شکم شما را تقویت کند ، اما رسوبات چربی را پاک نمی کند.

تنها راه از دست دادن چربی در ناحیه تحتانی شکم این است که در کل چربی را از دست بدهید. کمبود کالری به این امر کمک می کند.

چگونه می‌توان کسری کالری ایجاد کرد؟

ایجاد کسری کالری به یک معادله ساده ریاضی خلاصه می شود: آیا کالری بیشتری از آنچه روزانه مصرف می کنید می سوزانید؟ اگر هستید ، دچار کمبود کالری هستید.

سوزاندن ۳۵۰۰ کالری بیشتر از آنچه مصرف می کنید معادل ۱ پوند چربی است.

با داشتن ۵۰۰ کالری کمبود-از طریق ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش-حدود ۱ پوند چربی در هفته از دست خواهید داد.

برای اکثر مردم ، از دست دادن بیش از ۲٫۵ پوند چربی در هفته محدودیت شدید کالری دارد و توصیه نمی شود.

رژیم غذایی برای از بین بردن چربی‌ های اضافی زیر شکم
مصرف کالری بیشتر از آنچه می سوزانید، احتمال ابتلا به چربی احشایی را افزایش می دهد. گاهی در اطراف شکم تجمع می یابد.

خوردن غذاهای مناسب ممکن است به کاهش وزن کمک کند. از خوردن غذاهایی که بسیار فرآوری شده و دارای قندهای تصفیه شده و غلات سفید شده هستند خودداری کنید یا آنها را محدود کنید. آنها با منبع ناامن به بی ثباتی قند خون و التهاب در دستگاه گوارش پیوند خورده‌اند.

در عوض ، بر افزودن منابع سالم پروتئین و فیبر به رژیم غذایی خود تمرکز کنید. سبزیجات چلیپایی ممکن است به سیری طولانی مدت شما کمک کرده و حاوی بسیاری از مواد مغذی باشد. این شامل:

کلم بروکلی
کلم پیچ
گل کلم

پروتئین می‌تواند استقامت و انرژی شما را افزایش دهد بدون اینکه کالری زیادی به نیاز روزانه شما به کالری اضافه کند. برخی از منابع پروتئینی عبارتند از:

تخم مرغ آب پز سخت
گوشت لخم – گوشت کم چربی
حبوبات
آجیل و دانه‌ها

از نوشیدنی‌های شیرین شده مصنوعی ، از جمله نوشیدنی‌های انرژی زا و نوشابه های رژیمی خودداری یا محدود کنید. به نوشیدنی های ضد التهاب مانند چای سبز و آب شیرین نشده پایبند باشید.

منبع: بهداشت نیوز

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان