چهارشنبه, 27 تیر 1403

براساس مطالعه‌ای که اخیراً در مجله بین المللی پزشکی لنست منتشر شده است، سرطان تیروئید با متوسط ​​رشد سالانه ۲۰ درصد در سال‌های ۲۰۰۳-۲۰۱۱ در حال تبدیل شدن به یکی از سرطان‌های شایع است.

به گزارش گیلان سلامت، براساس مطالعه‌ای که اخیراً در مجله بین المللی پزشکی لنست منتشر شده است، سرطان تیروئید با متوسط ​​رشد سالانه ۲۰ درصد در سال‌های ۲۰۰۳-۲۰۱۱ در حال تبدیل شدن به یکی از سرطان‌های شایع است. 

به گفته کارشناسان، علت افزایش نرخ ابتلای افراد به این سرطان مشخص نیست؛ با این حال، بسیاری از مطالعات سطح بالاتری از موارد ابتلا را به کمک استفاده گسترده‌تر از سونوگرافی و توسعه فناوری تشخیص نسبت داده‌اند که می‌تواند تعداد زیادی از موارد را کشف کند.

در مراحل اولیه خود، ممکن است سرطان تیروئید هیچ علائمی از خود نشان ندهد؛ در بسیاری از موارد، سرطان تیروئید هنگام معاینه روتین گردن یا در طول تصویربرداری که برای بررسی وضعیت دیگری انجام شده، تشخیص داده می‌شود. محققان تأکید می‌کنند، شایع‌ترین علامت اولیه سرطان تیروئید یک توده غیرمعمول، ندول یا تورم در گردن است و غربالگری زودهنگام سرطان  از این جهت که می‌تواند مشکلات کوچک را در مراحل اولیه تشخیص دهد، مفید است و به پزشکان این امکان را می‌دهد تا از روش‌های درمانی برای بیماران مبتلا به این نوع سرطان استفاده کنند.

منبع: بهداشت نیوز

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان