اخبار و مطالب پزشکی و سلامت

پنجشنبه, 30 فروردین 1403
پنجشنبه, 30 فروردین 1403

مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: فشارخون بالا یکی از عوامل خطر اصلی بیماری قلبی عروقی است و به عنوان قاتل خاموش نامیده می شود.

به گزارش گیلان سلامت، روح اله یزدانی اظهار کرد: فشارخون بالا معمولا هیچ علائم هشدار دهنده ای ندارد و بسیاری از افراد متوجه ابتلا به این بیماری نمی شوند.

وی با بیان این که قند خون بالا یکی از نشانه های بیماری دیابت است، افزود: بیماری قلبی عروقی علت اکثریت مرگ ها در افراد دیابتی است بنابراین اگر بدون تشخیص و درمان باقی بماند می تواند شما را در معرض خطر بیشتری از بیماری قلبی و سکته مغزی قرار دهد.

یزدانی عنوان کرد: کلسترول بالا سالانه به  4 میلیون مرگ می انجامد، لذا به پایگاه های سلامت و درمانگاه ها مراجعه کنید و از مراقب سلامت / بهورز درخواست کنید علاوه بر فشار خون، میزان کلسترول خون و وزن و نمایه توده بدنی شما را اندازه گیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: با اندازه گیری های انجام شده خطر ده ساله احتمال بروز حوادث قلبی عروقی محاسبه می شود و بر مبنای آن مراقب سلامت، راهنمایی های لازم را برای کاهش میزان خطر و ارتقای سلامت قلب ارائه می کند در نتیجه می توانید با بکارگیری راهنمایی ها، سلامت قلب خود را تضمین کنید.

منبع: بهداشت نیوز

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان