سه شنبه, 26 تیر 1403

وزیر بهداشت گفت: در آینده نزدیک ایران تبدیل به یکی از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا در دنیا می‌شود. 

به گزارش گیلان سلامت، دکتر سعید نمکی در مراسم جشن ملی پرچم ضمن تبریک ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران گفت: تاریخ این سرزمین  به سه مقطع قبل از اسلام، بعد از اسلام و بعد از انقلاب اسلامی تفکیک می‌شود و جفا است اگر دو مقطع قبل از انقلاب را درنطر نگیریم و آن را منفک از پس از انقلاب بدانیم. باید درود بفرستیم به مردمی که در نگه‌داشت این سرزمین کوشش کردند.

وی افزود: یکی از مقاطع اصلی در این سرزمین پس از انقلاب روز ۱۲ فروردین بود، خودباوری و تکیه بر خویشتن، یکی از دستاوردهای مهم ۱۲ فروردین سال ۵۸ بود. 

وزیر بهداشت بااشاره به دستاوردهای نظام سلامت پس از پیروز انقلاب اسلامی، افزود: در سال‌های پس از انقلاب با تکیه بر توان داخلی پیشرفت‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه سلامت به دست آوردیم که به هیچ وجه با قبل از آن قابل مقایسه نیست؛ میزان مرگ و میر کودکان و زنان حداقل ۱۰ برابر  امروز بود و میزان واکسیناسیون کودکان حداکثر ۲۰ درصد بود اما امروز ما حتی در دورترین نقاط کشور خانه بهداشت و بهورز داریم، امروز تخت‌های بیمارستانی در حدی است که توانستیم در برابر یورش کرونا، بیماران را به گونه‌ای پذیرش کنیم که بیماری پشت درب بیمارستان نماند. 

به گفته نمکی، با استفاده از تجربه دفاع‌مقدس در مدتی کمتر از ۶۰ روز از یک واردکننده ماسک و تجهیزات، به یک تولیدکننده و سپس به یک صادرکننده بدل شدیم. در آینده نزدیک نیز ایران یکی از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا نه تنها برای مردم خودمان بلکه در سطح دنیا می‌شود.

منبع: ایسنا

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان