یکشنبه, 24 تیر 1403

کمر ممکن است ناگهان شروع شده و یا تدریجی باشددر بسیاری از موارد، شما می‌توانید با استفاده از داروهای از بین برنده درد، کمردرد خود را از بین ببرید،ولی مراقب باشید چه نوع دارویی میل می کنید و ایا داروی مصرفی فایده ای هم برای کمردردتان دارد!

به گزارش گیلان سلامت، تحقیقات جدید نشان داده که پزشکان برای تسکین کمر درد دارویی را تجویز می‌کند که اثر چندانی ندارد، این دارو‌‌ همان پاراستامول یا استامینوفن است که چندان مناسب این درد نیست.

ویلیسون محقق این طرح گفت: ما کاملا در این مورد مطمئن نیستیم چون می‌دانیم که پاراستامول در سایر موارد خوب عمل می‌کند.

وی افزود: ما فکر می‌کنیم پاراستامول بر روی مواد شیمیایی که هنگام التهاب در بدن ما آزاد می‌شود اثر می‌گذارد و شاید عضلات افرادی که دچار کمر درد هستند، دچار التهاب زیادی نمی‌شود و به همین دلیل پاراستامول بر روی آن‌ها اثر نمی‌کند.

وی ادامه داد: البته این موضوع کمی پیچیده است چون از داروهای ضد التهاب هم برای دردهای کمر استفاده می‌شود.

بنابراین دانشمندان مطمئن نیستند که چرا پاراستامول در تسکین کمر درد تاثیر آنچنانی ندارد اما آن‌ها شاید به ما بگویند اگر از پاراستامول استفاده نکنیم پس چه باید مصرف کنیم.

دکتر مکارتی گفت: درمان این مورد خاص یعنی کمر درد حاد عموما درمان کوتاه مدت است و من فکر می‌کنم اولین اقدام ما به عنوان پزشک این است که باید با بیمار صحبت کنیم، تاریخچه بیماری‌اش را بپرسیم و بفهمیم که انتظار آن از مراجعه به پزشک چیست.

در انتها نیز اگر قرار است مسکنی به بیمار داده شود بهتر است از مسکن‌های ضد التهاب مثل ایبوبوروفن به مریض تجویز شود اگرچه این دارو‌ها نیز عوارض خود را دارند مثل ایجاد ناراحتی‌های گوارشی در برخی افراد.

پزشکان ورزش را  برای کمر درد نیز توصیه می‌کنند که می‌تواند خیلی بیشتر از دارو بر این التهاب فائق آید.

منبع: بهداشت نیوز

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان