اخبار و مطالب پزشکی و سلامت

دوشنبه, 27 فروردین 1403
دوشنبه, 27 فروردین 1403

گیلان سلامت | مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: شهرستان رودسر از زرد به نارنجی و املش از آبی به زرد تغییر وضعیت دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حسن رخ شاد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان رودسر که تا پیش از این در وضعیت زرد قرار داشت در ایام نوروز به وضعیت نارنجی درآمد.

 مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: همچنین شهرستان املش نیز از آبی به زرد تغییر وضعیت یافت این امر بیانگر این است که حضور مسافران نوروزی در استان گیلان اثرات نامطلوبی را به جا گذاشته است.

وی با بیان اینکه از تمام مسافران حاضر در استان تقاضا داریم دوره اقامت خود در گیلان را کوتاه و محدود کنند افزود: یکی از راه‌های انتقال این بیماری بحث تغذیه در ایام سفر است که مسافران باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

وی از آخرین آمار مربوط به بیماران کرونایی در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 315 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان تصریح کرد: 59 نفر در 24 ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و 71 نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بیمارستان‌ها قرار دارند.

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان