سه شنبه, 26 تیر 1403

اکنون که روند واکسیناسیون عمومی سرعت بیشتری به خود گرفته است، این سوال مطرح است که افراد واکسینه شده چه زمانی می‌توانند بدون ماسک بیرون بروند؟

به گزارش گیلان سلامت، طبق دستورالعمل‌های به روز شده مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، افرادی که کاملا واکسینه شده اند می‌توانند بدون به بیرون از منزل بروند.

این دستورالعمل‌ها زمانی صادر شده است که بیش از ۲۹ میلیون نفر در ایالات متحده تمام دوز‌های مورد نیاز را دریافت کرده اند و بیش از ۴۲ میلیون نفر در راه رسیدن به لیست دریافت دوز دوم هستند.

براساس این گزارش، تاکنون ۱۵ فرماندار در ایالت‌های مختلف آمریکا، مجوز رفع محدودیت‌های دولتی برای استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی را صادر و بسیاری از شهر‌ها و حوزه‌های قضایی محلی نیز افزایش ظرفیت رستوران‌ها و شرکت‌ها را آغاز کرده اند.

این دستورالعمل‌ها در مورد افراد کاملاً واکسینه شده است که مقامات بهداشتی تایید می‌کنند دو هفته از دریافت آخرین دوز واکسن آن‌ها گذشته است.

این افراد می‌توانند هنگامی که به تنهایی یا با اعضای خانواده خود در فضای باز به فعالیت بدنی می‌پردازند یا به تفریح می‌روند، ماسک را کنار بگذارند.

همچنین این افراد هنگام حضور در یک جمع کوچک در فضای باز، چه با افرادی که کاملاً واکسینه شده اند یا مخلوطی از افراد واکسینه شده و غیر واکسینه شده هستند و هنگام غذا خوردن در یک رستوران خارج از منزل با دوستان نیز می‌توانند از ماسک استفاده نکنند.

دستورالعمل‌های فعلی برای سفر‌های داخلی یا حضور در اماکن سربسته در مورد این گروه‌ها همچنان جاری است. ارزیابی خطر ابتلا به عفونت شدید در مکان‌های عمومی توسط همه دشوار است و از افرادی که واکسینه شده اند خواسته شده است تا در موقعیت‌های خاص ماسک بزنند.

این موارد شامل رویداد‌های شلوغ در فضای باز مانند اجرا‌های زنده، موکب‌ها یا رویداد‌های ورزشی، فضا‌های بسته مانند آرایشگاه یا سینما، شرکت در یک مراسم با ظرفیت کامل در یک عبادتگاه، آواز خواندن در گروه کر در یک فضای بسته یا بازدید از یک مکان مرکز خرید یا موزه داخلی سرپوشیده می‌شود.

منبع: بهداشت نیوز

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان