سه شنبه, 26 تیر 1403

گاهی اوقات، مرکبات با وجود همه فوایدی که دارند، می‌توانند برای بدن مضر باشند.

به گزارش گیلان سلامت، نوریا دیانوا متخصص دستگاه گوارش و تغذیه در روسیه اظهار داشت: گروه بزرگی از میوه‌ها سرشار از فیبر‌های طبیعی و فروکتوز طبیعی هستند و بدن به آن‌ها بسیار نیاز دارد.

نوریا دیانوا می‌افزاید: مرکبات همچنین سرشار از ویتامین C و حاوی بیوفلاونوئید‌های مفید است. بیوفلاونوئیدها، آنتی اکسیدان‌های مسئول سطح کلسترول طبیعی بدن هستند.

وی گفت: اگر فردی به بیماری‌های گوارشی مانند زخم معده یا اثنی عشر یا التهاب مکرر معده مبتلا باشد، در حقیقت پس از خوردن مرکبات، ممکن است دچار سوزش معده یا رفلاکس شود. خوردن مرکبات با معده خالی بسیار بد بوده و ممکن است باعث درد شدید یا سوزش معده شود. یکی از قوانین مصرف آن‌ها این است که مقدار مصرف را کنترل کنید و با معده خالی آن‌ها را نخورید.

این پزشک متخصص تصریح کرد: از طرف دیگر، خوردن مرکبات همچنین مزایای خاصی برای عملکرد روده دارد، زیرا در صورت عدم وجود بیماری‌های دیگر و موارد منع مصرف، نوشیدن آب رقیق شده مرکبات با معده خالی باعث بهبود هضم غذا و درمان یبوست می‌شود.

دیانوا تأکید کرد: قانون کلی برای خوردن هر میوه، ۴۰۰ گرم در روز است؛ بنابراین، همیشه باید در نظر داشته باشید که در روز چه مقدار از آن‌ها را مصرف می‌کنید.

او  توصیه کرد: هر محصولی می‌تواند برای فرد مصرف کننده به یک دارو یا سم تبدیل شود. فقط دوز و مقدار تعیین می‌کند که چه عواقبی در آن وجود دارد.

منبع: بهداشت نیوز

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان