اخبار و مطالب پزشکی و سلامت

چهارشنبه, 30 خرداد 1403
چهارشنبه, 30 خرداد 1403

رییس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ از پیگیری حقوقی در مقابل افرادی که فرآیند واکسیناسیون کرونا را با مداخلات غیر علمی به تعویق انداختند، خبر داد.

به گزارش گیلان سلامت دکتر محمد رئیس زاده در نشست خبری اولین همایش جامع کووید۱۹ نظام پزشکی تهران بزرگ که امروز ۱۷ اردیبهشت‌ماه برگزار شد، گفت: با وجود تمام مشکلاتی که در حوزه‌های پیشگیری‌، درمان و واکسیناسیون داشتیم امروزه موفقیت بزرگی را کسب کردیم.

رئیس زاده افزود: ٨٠ درصد از افراد جامعه دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند اما در دریافت دوز سوم این عدد به ٥٠ درصد تقلیل یافت. باید بدانیم هنوز کرونا ریشه کن نشده است و هنوز نیاز به فداکاری کادر سلامت کشور است.

وی در خصوص تعرفه های پزشکی گفت: ۴۸ روز از سال ۱۴۰۰ گذشته و هنوز تعرفه‌های جدید ابلاغ نشده است. از سوی دیگر ۱۳ روز است که این تعرفه‌ها مصوب شده است. این ظلم است که تعرفه‌ها هم از سال قبل و هم از  تصمیم شورای عالی بیمه کمتر بود.


سیاست های غلط و هزینه ساز در همه گیری کویید


در ادامه دکتر سید موید علویان رییس نظام پزشکی تهران بزرگ نیز با انتقاد از تصمیمات و سیاست‌گذاری‌های غلط در مدیریت کرونا، گفت: تبعات ناشی از اتخاذ سیاست های غلط بدتر از خود کرونا بود. اشتباهات بسیار فاحشی داشتیم، عدم قرنطینه و تمرکز بر روی درمان به جای پیشگیری و اقدام دیرهنگام برای تهیه واکسن از جمله این سیاست ها بود.


وی افزود: حالا به سمت مرحله پسا کرونا می رویم ضرورت بسیاری برای واکسیناسیون و آموزش و مراقبت بیشتر جامعه وجود دارد البته که سیاست‌گذاران می‌ترسند برخی محدودیت‌ها را بردارند چرا که آنچه بر سلامت مردم و اقتصاد کشور گذشت بسیار سخت بود.

وی در ادامه تاکید کرد: بسیاری از مسائل در حوزه کرونا قابل پیشگیری بود اما اقدام دیرهنگام سیاست‌گذاران در پیشگیری و درمان کرونا باعث ورود خسارت های بسیاری شد که البته تبعات حقوقی آن هم قابل پیگیری است و باید در محاکم قضایی به آن رسیدگی شود.


منبع: سلامت نیوز


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان